Aparat na zęby

Dla kogo aparat ortodontyczny?

Noszenie aparatu będzie nam gwarantować prawidłowy zgryz i proste zęby u pacjentów z wadami zgryzowymi lub tez zębowymi. Proste zęby i odpowiedni zgryz sprawi, że nie będzie problemów z próchnicą i chorobami przyzębia w tak dużym stopniu. Leczenie ortodontyczne może być pierwszym krokiem do leczenia protetycznego, które jest ważne w przypadku dorosłych pacjentów. Co więcej, leczenie ortodontyczne to źródło dobrego samopoczucia.

Jak długo trzeba czekać na założenie stałego aparatu ortodontycznego?

Zanim aparat ortodontyczny zostanie założony niezbędne jest przeprowadzenie trzech konsultacji. Pierwszej – z lekarzem specjalistą, który wyznaczy termin kolejnej wizyty, podczas której będą pobrane wyciski na modele diagnostyczne oraz zostaną wykonane zdjęcia rentgenowskie. Zebrana w ten sposób dokumentacja będzie punktem wyjścia dla dalszego postępowania, a więc szczegółowego planu leczenia. Kiedy pacjent zapozna się z dokładnym planem leczenia, a także otrzyma informację o wszelkich kosztach, lekarz umawia wizytę, podczas której zostanie założony aparat ortodontyczny.

Kto powinien nosić aparat ortodontyczny?

Korekta wady zgryzu może być wykonywana niezależnie od wieku. Leczenie u osoby dorosłej będzie trwać dłużej, ponieważ kość jest już uwapniona. Zwykle dorośli pacjenci decydują się na założenie aparatu ze względów estetyczny, ale ważne są również kwestie związane z naszym zdrowiem. Przeciwwskazania do leczenia ortodontycznego Jeśli chodzi o przeciwwskazania to przede wszystkim trzeba pamiętać o podatności na próchnicę i brak prawidłowej higieny jamy ustnej.

Wygodny aparat ortodontyczny

Jak długo trzeba nosić aparat ortodontyczny?

Okres leczenia trwać będzie od półtora roku do trzech lat i może zależeć od wielu czynników. Zawsze to kwestia indywidualna. Nie da się wcześniej co do miesiąca określić kiedy taki aparat będzie zdejmowany. Dużo będzie zależeć od tego jak zaawansowane są wady zgryzu oraz jaki jest wiek pacjenta a także biologicznej reakcji kości na siłę. Dlatego nie można tego wszystkiego określić co do dnia oraz przewidzieć jak będzie wyglądać praca kości, jeśli nie będzie regularnych kontroli.

Ile kosztuje przeciętnie założenie aparatu ortodontycznego?

Koszt aparatu zależy od tego jaki konkretnie rodzaj będzie przygotowywany. W zależności od wieku oraz wady proponować możemy różnorakie rozwiązania. Znajdziemy aparaty ruchome określone potoczenie jako zdejmowane oraz stałe. Przeciętny koszt aparatów zdejmowanych to mniej więcej około 500 złotych. A koszt przygotowania aparatu konwencjonalnego na łuk zębowy to około 1500 zł.